Sis Farı

Sis farı

Sis farının ana görevi sis-yağmur gibi hava koşullarında yol çizgilerini, işaretlerini daha iyi görmenizi sağlamaktır. Geniş yayılan, kısa mesafeli ve düzgün yayılan bir ışık üretir. Bu ışık deseni yatay olarak keskin bir şekilde bölünmüştür.(alt kısmı aydınlık, üst kısmı karanlık)

Genellikle Free Form reflektorler kullanılır ve H3 halojen ampul kullanacak yapıda üretilirler.

Hangi ampuller kullanılmalı ?
Sis farlarında beyaz ya da sarı ışık üreten ampullerin kullanılması daha iyi sonuç verecektir. Xenon ya da mavimsi ışık veren ampuller iyi bir seçim değildir.

Ne zaman kullanmalı ?
Sis farlarını gerçekten gerektiğinde kullanmalı.

Sisli-yağmurlu havalar dışında sis farlarını kullanmanız size daha iyi bir aydınlatma sağlamaz çünkü otomobilin ilerisini değil önünü aydınlatır.
Yüksekliği doğru ayarlanmamış sis farları karşıdan gelen sürücüleri zor durumda bırakabilir. Yapısı itibarıyle yere çok yakın ışık dağıtan bu farların ışığı yerdeki su birikintilerinden yansı***** ta karşıdan gelen sürücüleri rahatsız edecektir. Böyle durumlarda hiçkimse otomobilinizin "cool" göründüğünü düşünmeyecektir.

Otomobilinizin orjinal sis farı bulunmuyorsa her otomobile takılabilen universal sis farlarından kullanabilirsiniz. Bunlardan Hella Micro DE "en iyi buluş" ve "en iyi teknoloji" ödülünü almış tek üründür

Hiç yorum yok: